X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تاریخ : چهارشنبه 21 مهر‌ماه سال 1389 | 03:24 ب.ظ | نویسنده : فرود

       

STS-133 (Space Transportation System )  

بقیه رو در ادامه مطلب بخونید

شاتل دیسکاور سومین شاتل از مجموعه شاتل های سازمان فضایی ایالات متحده است که  اولین پرواز خود را در 8 شهریور ماه 1363(30 Aug 1984) انجام داد. از جمله ماموریت های تاریخی دیسکاور می توان به قرار دادن تلسکوب هابل در مدار اتصال به ایستگاه میر در سال 1998 و .... اشاره کرد . دیسکاوری  برگرفته از نام یکی از مشهورترین کشتی های کاوشکر بریتانیایی  به فرماندهی جیمز کوک هست  که در سفر های دریایی خود جزایر هوایی را کشف کرد.  به هر حال دیسکاوری سی و نهمین ماموریت خود را باید در دهم آبان 1389 ( اولین روز نوامبر 2010 ) به انجام برساند. دیسکاور یکی از مهمترین شرکای بشر برای کشف جهان می باشد که البته بعد از فجایای شاتل های  چلنجر(پاییز 1988) و کلمبیا (تابستان 2005) پشتوانه ای محکم برای پروازهای فضایی بوده است  .

                 

در این پرتاب شاتل دیسکاور مدول چند کاربردی PMM را با خود به همراه دارد. PMM محفظه ای برای سرنشینان و انجام آزمایشها را فراهم می سازد. علاوه بر PMM قطعات یدکی و وسایلی دیگری در این سفر همرا دیسکاوری خواهند بود.این ماموریت شمال دو راهپیمایی فضایی هم برای تعمیر قسمت های ایستگاه بین المللی و هم نصب اجزای جدید می باشد.ونکته جالب اینکه روبونوت (Robonaut2) یا R2 اولین ربات انسانی نمایی که درPMM ساکن دایمی ایستگاه بین المللی می شود دیگر مسافر دیسکاوری است. 

  

      

 تصویر زیر خدمه این پرواز را نشان می دهد .

 

     

این 6 خدمه امروز وارد پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا شدند تا مراحلی پایانی را برای پرواز STS-133 بگذرانند.

منبع : http://www.nasa.gov/mission_pages/shuttle/main/index.html

 

*************************************************************** 

***************************************************************

نظر خواهی : 2011 قرار با پرواز شاتل ایندوور پرونده شاتل ها تموم بشه حالا  به نظر شما فقدان شاتل و نیاز ایالات متحده به سفینه های سایوز باعث پیشرفت علم خواهد بود ؟!.. یا اصلا فکر می کنید روسیه در کمک به ایلات متحده کارشکنی می کنه ؟! .. یا مثل قضیه گاز اوکراین روسیه بازهم  بازار گرمی می کنه؟! .. یا اصلا فکر می کنید ایالات متحده فضاپیمای جایگزینش رو ساخته و نیاز به روسیه نداره ؟1 ...

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم ...